TTT

Teraapiline tants täiskasvanutele

jam tallinn otsijad parnu 196gerdaleseepiaKeha on alati praeguses hetkes, siin ja praegu. Keha ei valeta. Kui mõtted võivad hüpelda minevikus ja tulevikus, spekuleerida võimalikust ja võimatust, siis kehas on kõik siin ja praegu ja just nii nagu päriselt ongi. Praeguses hetkes on tõde meie endi kohta. Sinu tänane Sina ei peitu minevikus ega tulevikus.

Võta hetk, et tunnetada oma keha, pööra kogu oma tähelepanu kehale. Kas Sa oled pinges, krampis, kas Sul on kuskil valus, ebamugavustunne? Ükskõik, mis aistingud Su kehas on, lihtsalt pööra sellele tähelepanu. Sa ei pea mitte midagi endas “parandama” või muutma. Lihtsalt tunneta, mis Su kehas toimub. Nii jõuab ka Su mõistus käesolevasse hetke, vabanemine mineviku blokeeringutest ja rõõmus tants ning vaba olemine võivad alata! Just nüüd ja praegu!

gerdaleseepiaHea kontakt kehaga aitab meil teha enda jaoks õigeid valikuid. Kehareaktsioonide tähele panemine aitab meil aimu saada sellest, mis on meile hea ja mis mitte või mis osas on meil tõrge, millest oleks tark vabaneda. Paremat kontakti kehaga aitab saavutada aja maha võtmine (pideva kiirustamise lõpetamine – NB! kiire elu ei ole paratamatus, vaid valikute küsimus), kehale tähelepanu pööramine ja vabastav tantsimine. Võid teha seda üksi kodus silmad kinni või peegli ees, võid teha seda seltskonnas – perega või sõpradega peol või teraapilise tantsu trennis. Naudi muusikat, oma keha liikumist ja seda, et oled!

Teraapilise tantsu trenn sisaldab võimlemis- ja hingamisharjutuste tegemist, hääle kasutamist (väga kasulik neile, kes suruvad tundeid alla ja kel on raske väljendada oma tõde), vaba tantsimist ja meditatsiooni.

Kui soovid oma seltskonnaga nt sünnipäeva puhul teha lõbusa teraapilise tantsuõhtu, kirjuta aja ja hinna kokkuleppimiseks aadressil gerda.matvere[ät]gmail.com või helista 527 7474.

Registreeru trenni:

%d bloggers like this: