Autism Movement Therapy®

MIS SEE ON?
Autism Movement Therapy®
ehk AMT tantsuteraapia treening on välja töötatud eesmärgiga ÄRATADA TERVE AJU. AMT tantsuteraapia loojaks on Joanne Lara, eripedagoogika magister, tantsija ja autistide hariduse ekspert Ameerika Ühendriikides.

overcomer2AMT tantsuteraapia tund koosneb harjutuste kombinatsioonidest, mille ühine eesmärk on üheaegselt aktiveerida aju erinevaid piirkondi. Muusika kuulamine, rütmi tajumine ja oma keha liikumise sobitamine sellesse, tantsuliigutuste nägemine, meeldejätmine ja jäljendamine oma kehaga, kiikuvate liigutuste tegemine, mis nõuab tasakaalu pidevat taasleidmist, osades harjutustes ka liigutustega samaaegselt häälitsuste tegemine või sõnade lausumine – need kõik stimuleerivad üheaegselt erinevaid aju piirkondi. See sunnib kasutama mõlemat ajupoolkera ja regulaarse stimuleerimise tulemusena tekivad aju erinevate osade vahel nö sissekäidud rajad, mida mööda info hakkab aja jooksul järjest hõlpsamini liikuma.happysong2

Lastele, kel on keeruline end kõnes väljendada, on see trenn väga mugav võimalus end väljendada läbi muusika ja liikumise. Lisaks aitavad muusika ja tants reguleerida meeleolu. Muusikal ja tantsul on väga suur mõju sellele, kuidas me mõtleme ja infot töötleme.

ringis2AMT tulemusena on täheldatud arengut peamiselt järgnevates aspektides:
* sotsiaalsed oskused, kontaktivõime
* õppimisvõime ja mälu
* ruumiline orientatsioon
* koordinatsioon
* verbaalsed oskused
* loovuse väljendumine
* enesekindlus

KELLELE SEE ON?
AMT tantsuteraapia treening on välja töötatud eelkõige autismiga laste ja noorte (2-17 a) erinevate võimete arendamiseks, kuid on kasulik kõigile. Lastele, kel on keeruline end kõnes väljendada, on see treening väga mugav võimalus end väljendada läbi muusika ja liikumise. Samuti toetatakse tunnis enesekindlust, loovuse väljendamise ning suhtlemise julgust, seega on oodatud ka kõik ujedad lapsed ja noored.

Vaata videost, millised on AMT tantsuteraapia tunnid!

Fotod ja video: Tiina Liimandi

%d bloggers like this: